Każdy z nas chce by nasze akwarium nie było tylko miejscem, które co rusz będziemy sprzątać, wymieniać filtry i dodawać nowe urządzenia. Chcemy by prezentowało się okazale na tle naszego pomieszczenia.
Jako pierwsze powinniśmy wybrać miejsce.
Dobrym miejscem będzie szafka do której będziemy mieć dobry dostęp, z ciekawym motywem w tle. Pamiętajmy by nie umieszczać go w ciasnych pomieszczeniach, gdzie jego widoczność będzie niemal zerowa.
Skoro wspomniałem już o motywie…
Możemy stworzyć własne lub zakupić w sklepie. Ciekawym motywem mogłaby być plaża a na niej kilka innych żółwi. Nasz podopieczny mógłby się poczuć bardziej jak w naturze a i ładnie prezentowałby się na tle.
Kolejną rzeczą jest podłoże, a skoro już o tym mowa to przy okazji wspomnę też o jego zagospodarowaniu.
Na podłoże najlepiej wybrać duże kamyki, różnokolorowe bądź w jednolitych barwach. Nie wybierajmy piasku a także drobnych kamyczków, nie prezentują się zbyt ładnie a także utrudniają poruszanie się naszemu stworzeniu. Wspominając o zagospodarowaniu. Najlepiej pododawać kilka większym kamieni, stworzyć z nich jaką wysepkę, może jaskinie w której nasze stworzonko mogłoby się ukryć. Dobrym rozwiązaniem jest także domek z drewnianych kłód, czy dryfując tratwa.
Jednak żeby to wszystko ładnie wyglądało musimy myśleć także o czystości.
Woda nie może być brudna, wygląda to bardzo nieestetycznie , dodatkowo w powietrzu unosi się nieprzyjemna woń i co gorsza szkodzi to naszemu żółwiowi.
Z pomocą przychodzą nam filtry, które nie dość że ładnie wyglądają to zapewniają czystość i pozbywają się nie pożądanych gości. Duży filtr postawiony obok akwarium prezentuje się okazale, generując bąbelki które od czasu do czasu wyłaniają się z za krzaczków.
Dobrym pomysłem jest umieszczenie rybek wśród naszego podopiecznego. Rybki zawsze robią wrażenie, ze względu na ich ciekawe ubarwienie. Postarajmy się by nie były to pojedyncze osobniki, ale także nie pozwólmy by była to cała ławica. Ciasnota nigdy dobrze nie sprzyja samopoczuciu gada. Do takich zabiegów przyda nam się duże akwarium. Im większe tym lepsze.
W każdym akwarium można stworzyć coś ciekawego, wszystko zależy od pomysłu, czasu i pieniędzy. Pamiętajmy jednak by nie przedobrzyć, pamiętajmy że naszym głównym celem jest sprawienie by naszemu podopiecznemu żyło się jak najlepiej.

Tags : estetyka

« Go back to the previous page

Published on  January 30th, 2016

© 2010 - 2021 Żółwiczek