Jest to urządzenie najbardziej niebezpieczne dla naszego żółwia i może spowodować (w trakcie uszkodzenia) porażenie prądem. Jest więc ważną sprawą by wybierać rozsądnie i nie narazić na porażenie, zarówno żółwia jak i siebie.
Do czego jest nam potrzebna?
Do tego by utrzymywać stałą temperaturę w naszym akwaterrarium, wynoszącą 24 stopnie, pamiętając przy tym by została dobrze umiejscowiona.
Jaką grzałkę wybrać ?.
Przede wszystkim grzałka, powinna posiadać regulację temperatury, która sama będzie kontrolować temperaturę wody, z możliwością samoczynnego włączenia i wyłączenia. Jako że żółwie są z natury ciekawskie, nasza grzałka powinna być dobrze przymocowana i dobrze zabezpieczona, żeby nie uległa pęknięciu, bo wtedy grozi porażeniem.
Grzałki możemy podzielić na:
- bez termostatu- brak możliwości ustawienia stałej temperatury, ale nadrabiają to niską ceną;
- z termostatem- pozwalają na regulowanie pokrętłem stałej temperatury, są droższe.
Jakie mamy rodzaje grzałek ?
Grzałki metalowe i plastikowe.
Są to bardzo mocne grzałki, nie ulegną uszkodzeniu, nawet przy mocnych uderzeniach, oderwane nie ulegną uszkodzeniu.
Grzałki przepływowe.
Ich główną zaletą jest możliwość umieszczenia ich na zewnątrz, dzięki czemu są niedostępne dla żółwia. Posiadają większą moc, a co za tym idzie cena jest większa, przez co nie są tak popularne jak metalowe i plastikowe. Dodatkowym wymogiem jest połączenie z filtrem, zważając na średnicę węża. Jest to zastosowanie dla dużych zbiorników.
Grzałki szklane.
Tanie. Mówiąc szczerze nie warto. Bardzo łatwo je uszkodzić, są stworzone z łatwo łamliwego szkła i stanowiły by śmiertelną zabawkę dla naszego żółwia.
Żółw po kontakcie z wodą, nie jest narażony na oparzenia, pod warunkiem że grzałka jest zanurzona w wodzie, a temperatura wody jest odpowiednia. Grzałka nie jest nam potrzebna jeżeli w pokoju utrzymuje się odpowiednia temperatura.
Zużytych grzałek nie wyrzucamy do śmieci, są to materiały niebezpieczne.

Tags : grzałki

« Go back to the previous page

Published on  January 30th, 2016

© 2010 - 2021 Żółwiczek